SİZDE SON YILLARIN EN KARLI MESLEĞİNİ USTA ELLERDEN ÖĞRENMEK İSTERMİSİNİZ?

MTC OTOMOTİV
BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME EĞİTİM OKULU

BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME NEDİR

Boyasız göçük düzeltme, araçların metal karoseri aksamlarında dış etkenlerden (dolu hasarlı göçükler, kapı vurukları, top çarpmaları, vb.. ezik ve göçükler) dolayı oluşan göçüklerin, özel geliştirilmiş el aletleri kullanılarak, içerden dışarıya doğru masaj yöntemi ile düzeltilmesi tekniğidir. Bu hizmet ile aracın hasarlı bölgesine hiçbir boya uygulaması tatbik edilmez, böylelikle araçların ikinci el satışlarında değer kaybı minimize edilmiş olur.

Bu iş kolunun gelişmesi sürecinde, kullanılan el aletleri de hemen her aracın her bölgesine ulaşarak onarım yapacak şekilde geliştirilmiştir. El aletleri ile beraber yapıştırmalı çektirme tekniği ile, göçük ve hasarlı bölge alttan itme, masaj, öpücük ile çektirme ve hassas çakma hareketlerinin harmanlanması ve deneyimli teknisyenin estetik cerrah hassasiyetiyle çalışmasıyla onarılarak, sac orijinal haline getirilir.

Boyasız göçük düzeltme Türkiye’de son 5 yılda hızlı bir gelişme göstermiş ve yeni bir iş kolu olarak ortaya çıkmıştır. Geleneksel araç karoseri onarım hizmetlerine alternatif olarak, kaporta ve boya malzemesi ve işçiliği gerektirmeden uygulanır, bu sayede malzeme ve zaman tasarrufu sağlayarak ekonomik katkı sağladığı gibi aracın orijinal yapısını korur.

MTC olarak on iki yıldır bu mesleği tek iş kolu olarak yürüten firmamız sektöre öncülük ederek, gurur verecek şekilde güçlü ve sağlıklı bir büyüme gerçekleştirmiştir. Yıllardır özverili ve dürüst esnaf mantığıyla çalışan firmamız yaklaşık 30.000 adedin üzerinde araca modern bir ortamda gelişmiş ekipman ve teknisyenlerle üstün kalitede hizmet vermiştir. Zor zamanlarda bile sürekli kendi işine yatırım yapan firmamız dikey bir büyüme gerçekleştirerek ve bir ilham kaynağı olarak sektöre ufuk ve vizyon kazandırmıştır.

MTC Oto sahip olduğu, bu bilgi birikim ve deneyimi sektöre aktarmak ve Türk ekonomisine katkı sağlamak amacıyla 26 Mart 2018 günü “Boyasız Göçük Düzeltme Akademisi” ni kurmuştur.